Relacje w nowym domu

Szczęśliwe zakończenia, a może bardziej – szczęśliwe początki. To temat, który podejmujemy w pracy z Rodzinami Zastępczymi dwukrotnie.

Pierwszy raz, gdy udaje się zabezpieczyć dzieci w Pieczy Zastępczej, a drugi raz, gdy po właściwie przeprowadzonym procesie naprawczym, trafiają do rodziny biologicznej. Nie da się ukryć, że więzi rodzinne są jedną z największych wartości. To też niejednokrotnie stawia trudność, gdyż podejmujemy wyzwania, ale jednocześnie mierzymy się z porażkami. Rodzicielstwo jest rolą wymagającą, trudną. Przynoszącą niewyobrażalną radość, a jednocześnie dającą skrajnie odmienne emocje. W sytuacji, gdy w środowisku rodzinnym pojawiają się dysfunkcje, te trudności zaczynają przybierać na sile, odbierając rodzinie możliwość dalszego prawidłowego funkcjonowania. Tracą na tym wszyscy, a szczególnie dzieci i młodzież. W skrajnych przypadkach zmuszeni są opuścić dom rodzinny. Wówczas z pomocą możesz przyjść również Ty.

Stale poszukujemy Rodzin Zastępczych, które czasowo podejmą się opieki nad dziećmi. Jeżeli mieszkasz w Bielsku-Białej i w swoim domu oraz sercu masz przestrzeń na prawdziwą pomoc, pomożemy Ci przejść przez proces formalny i dołączysz do wyjątkowych rodzin, które mnożą dobro. Budują relacje nastawione na wzmacnianie, budowanie, odkrywanie.

Więcej informacji pod LINKIEM w zakładce PIECZA ZASTĘPCZA.

Ostatnie wpisy: